Móri Evangélikus Imaház
Leírás: A török kiűzése után a földbirtokosok lázas toborzó-szervező tevékenységbe fogtak, hogy birtokaikra dolgozó és adófizető telepeseket szerezzenek. Legnagyobb számban a német nyelvterületről toborozták telepeseiket, akik között voltak evangélikusok is.
A reformáció hajnalán Mór a reformáció nagy pártfogójának, Nádasdy Tamásnak a birtoka volt. Lakói korán lettek az evangélikus vallás követői, de később a kálvini ághoz csatlakoztak. Első lelkészei bizonyára evangélikusok voltak.
Az evangélikus közösség gyülekezetté alakulására csak a település várossá nyilvánítását 1986-ban került sor.
Kül- és belföldi anyagi támogatással valamint a szomszédos települések evangélikusainak hatékony segítségével (Pusztavám, Bakonycsernye-Súr, Nagyveleg) megvásárolták, majd rendbe tették a város központjában lévő, korábban ügyvédi munkaközösség céljára használt épületet, amely azóta imaházul szolgál. Az egyházmegye tulajdonába került épületben az első istentiszteletet 1986. október 5-én tartották.
A gyülekezet a szomszédos, nagy múltú Pusztavám filiája.
A kis filia 1998-ban kívül felújította imaházát. Az imaház 2000-ben került hivatalosan, - ajándékozás jogcímén - a leányegyház tulajdonába.
2013. február 17-én ünnepi istentiszteleten adtak hálát a gyülekezet tagjai a belső felújításért: templomi berendezést kaptak. Többek között új szószék és oltárelőlap készült, Németországból pedig ajándék templompadok érkeztek.
30. évfordulón avatták fel Puskás János alapító lelkésznek a külső falon elhelyezett emléktábláját.
Cím: 8060 Mór, Bajcsy-Zs utca 2/a
Forrás: http://nyugat.lutheran.hu/9-hirek/337-kivul-imahaz-belul-templom-halaada...
http://docplayer.hu/7115452-Pusztavami-kronika-ii-evfolyam-19-kiadvany-i...
http://zope.lutheran.hu/honlapok/pusztavam/1bemutatkozas/mor%20tortenete...