A vándorkiállítás felöleli a Magyar Nemzeti Levéltár tagintézményei által kiválasztott legértékésebb és leglátványosabb iratokat. A dokumentumválogatás címében is hordozza azt, amelyet a levéltár reformációs projektje célül tűzött ki, levéltári forrásokra alapozva, minél több eredeti szöveget közzétéve segíteni a reformáció történetének kutatását, a protestáns egyházak történetének megismerését, de ennél messzebbre mutat, hiszen, akik megismerkednek e dokumentumegyüttessel a magyar történelem egy-egy szeletét is megismerhetik.
A kiállítás témakörei felölelik a protestantizmus magyarországi történetének legfontosabb mozzanatait. A kiállítás bemutatja a lutheri gondolat magyarországi elterjedését, a protestáns egyházak létrejöttét, az egyházszervezeti egységek kialakulását, a protestáns egyházak történetében fontos fordulatokat és legfontosabb törvényeket, az állam és egyház viszonyát. A társadalmi szerepvállalás, a kultúra, a magyar nyelvű egyházi és világi irodalom fejlődése, a bibliafordítások és a nyomdászat, nevezetes iskolák, a közösségi élet színterei, a templomépítés, az egyesületi élet, az évfordulók, jeles személyek életútja mind-mind megjelenik e dokumentumok segítségével. Minden részt vevő intézmény iratválogatásaival igyekezett saját régiójának jellegzetességeit bemutatni, s a kiállítás összeállítói ezeket is figyelembe véve készítették el a tematikus egységeket.
A kiállítás 2017. április 6-ig Székesfehérváron, az MNL Fejér Megyei Levéltárában látható, amely egyúttal jó akalom arra is, hogy magával a levéltárral is megsimerkedjenek az érdeklődők. (A tárlat útvonalát hamarosan közzétesszük.)