Az országos döntő előkészületei nyár eleje óta zajlanak. A továbbjutott versenyzők ekkor kapták meg a döntőre vonatkozó, a felkészüléshez szükséges információkat, valamint az előre elkészítendő feladatok leírását. A verseny szervezői ezt követően a zsűritagokkal is egyeztették a tudnivalókat, akik megkapták az értékeléshez szükséges egységes szempontrendszert. Ők a megyei forduló kisfilmjeiből már valamennyire ismerik a versenyzőket, de azt szeretnénk, ha a hozzánk érkező diákok és tanáraik, kísérőik is megismerkednének kicsit azokkal a személyekkel, akik majd eddigi és aznapi munkájukat értékelik. Ezért zsűritagjainkat arra kértük, hogy írjanak pár bemutatkozó sort magukról, valamint egy fényképet is küldjenek számunkra.
Az alábbiakban az „Utazás Wittenbergbe" levéltári reformációs diákvetélkedő országos döntőjének, általános iskolásokat bíráló zsűrije mutatkozik be.
A zsűri elnöke,:
D. Szebik Imre, nyugalmazott evangélikus püspök
29 évig voltam gyülekezeti lelkész: Komáromban, Miskolcon és a Budavárán, a Bécsi kapu téri evangélikus gyülekezetben. Mindhárom helyen heti rendszerességgel foglalkoztam gyermekekkel és ifjúsággal, illetve a 12-13-14 éveseknek konfirmációi előkészítő órákat tartottam. A rendszerváltás után öt alkalommal egyházi érettségi elnökként vettem részt a maturandusok vizsgáján újonnan visszakapott gimnáziumainkban.
Püspöki szolgálatom 16 éve alatt rendszeresen tartottunk továbbképző konferenciákat hitoktatóknak és gyülekezeti munkatársaknak, akik gyermekekkel foglalkoztak.
Hét unokánk van, életkoruk szerint 9–23 évesek, felnevelésükben feleségemmel, aki nyugalmazott hegedű-szolfézs szakos zenetanár, együtt igyekszünk segíteni.
A zsűri tagjai:
Gaálné Barcs Eszter, levéltáros (MNL Pest Megyei Levéltára)
Levéltárosként dolgozom az MNL Pest Megyei Levéltárában, immár 13 éve.
2015 óta részt veszek levéltárunk levéltár-pedagógiai programjában. A reformáció emlékévhez kapcsolódóan tematikus órákat tartottam általános iskolás korú diákoknak. Kiemelt célnak tekintem a levéltár mint közgyűjtemény megismertetését a különböző korosztályokkal. Fontosnak tartom, hogy az oktatásban is emberközelivé tegyük a történelem elsődleges forrásait őrző intézményt, a levéltárat.
Majorosné Lasányi Ágnes, gyógypedagógus, az Evangélikus Pedagógiai Intézet vezetője
Első diplomámat tanítóként szereztem, majd francia szakos tanárként végeztem Nyíregyházán.
Ceglédre költözve gyógypedagógiai intézményben kezdtem dolgozni és két év múlva diplomáztam a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Tanárképző Főiskolán. Itt tanítottam több mint 20 évig, amelyből 11 évig annak igazgatója voltam.
Tevékenykedtem a Ceglédi Térségi Integrált Szakképző Központ megalakításán és működtetésén, a szakképzési társaság tagjaként a sajátos nevelési igényű tanulók szakképzésének alakításán. Több szakmai szervezet és alapítvány tagja, vezetője vagyok. 20 éve dolgozom szakértőként. Egyetemi diplomámat Pécsen szereztem. A megalakulás óta az Evangélikus Pedagógiai Intézetben dolgozom, jelenleg annak vezetőjeként.
A szakmai munka mellett a ceglédi evangélikus gyülekezet presbitereként és másodfelügyelőjeként is tevékenykedem.