Elérhetőség

Elérhetőség

Cím: 
Budapest I. ker., Bécsi kapu tér 2-4.
Telefon: 
+36 1 225 2843
Nyitva tartás: 
H-CS: 8:30–17:45, P:8:30–14:00
Reformációs projekt koordinátora
Kovács Eleonóra
kovacs.eleonora@mnl.gov.hu

Reformáció a magyar kultúrában

Eseménynaptár

Eseménynaptár

h
k
sze
cs
p
szo
v
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
2017 Október
 

Bemutatjuk az „Utazás Wittenbergbe" verseny országos döntőjének zsűrijét II.

Az „Utazás Wittenbergbe" diákvetélkedő október 21-én következő országos döntőjének általános és középiskolás csapatai más-más zsűri előtt szerepelnek majd. A középiskolások versenyének zsűrijét mutatjuk be ezúttal.
Bemutatjuk az „Utazás Wittenbergbe" verseny országos döntőjének zsűrijét II.

Az „Utazás Wittenbergbe" vetélkedő középiskolás versenyrésze 2017. október 21-én délután 14 órakor veszi kezdetét. Az alábbiakban az ő versenyteljesítményüket bíráló zsűri tagjait ismerhetik meg.

 

A zsűri elnöke,:

Dr. Hafenscher Károly, miniszteri biztos

Evangélikus lelkész, a zsinat lelkészi elnöke. 1980-ban végzett az Evangélikus Teológiai Akadémián, majd az Egyházzenei Főiskolán Herfordban (Németország). A Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Karvezetés szakának elvégzése után 1998 és 2002 között a Lipcsei Egyetem Teológiai Fakultásán folytatott tanulmányokat.

1976-1998 között oktatóként, illetve tanfolyamvezetőként tevékenykedett a Magyarországi Evangélikus Egyház Kántorképző Intézetében. Óraadó az Evangélikus Hittudományi Egyetemen  és a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Egyházzenei Tanszékén. Rendszeresen publikál a következő újságokban és folyóiratokban: Evangélikus Élet, Magyar Egyházzene, Lelkipásztor, Credo, tanulmányai jelentek meg egyházi, liturgikai szakkönyvekben.

2012-től a Magyarországi Evangélikus Egyház zsinatának lelkészi elnöke, s a 2013-ban a Magyar Kormány által létrehozott Reformáció Emlékbizottság miniszteri biztosa.

 

A zsűri tagjai:

Czégé Petra Gabriella, levéltáros (MNL Békés Megyei Levéltára)

Czégé Petra vagyok, esztéta, történész, pedagógus, 2012 óta az MNL Békés Megyei Levéltára munkatársa. Református.

A levéltárban eltöltött eddigi 5 évem alatt az itt zajló munka számos területébe betekintést nyertem, így a levéltári órákba, foglalkozásokba is. A múzeupedagógia, mint az ismeretátadás, -szerzés formája mindig is érdekes terepnek mutatkozott számomra, éppen ezért végeztem el a Ludwig Múzeum gyakornoki programját is. A történelem iránti érdeklődésemet is már korán, általános iskola első osztályaiban egy-egy kirándulás élmény (pl.: beléphettünk a honfoglaló magyarok jurtáiba, ahol saját magunk őrölhettünk gabonát) majd a történelemórák során nem egyszer „tapasztalati úton elsajátított” ismeretek (pl.: cserekereskedelem az osztályban, görög „divat” lepedőből) alapozták meg.

Levéltárpedagógusként igyekszem a hozzám érkező csoportokat megszólaltatni, foglalkozásaim során arra törekszem, hogy párbeszéd formájában ismerkedjünk meg az aktuális témával. Természetesen nincs mindig egyszerű dolgom, például 10-12 éves korosztállyal beszélgetni 1956-ról, de a levéltár adta lehetőségek, a raktárak misztikus terepe remek segítőtársnak bizonyulnak.

A reformáció emlékéve, az MNL projektje keretében megvalósuló „Utazás Wittenberge” tanulmányi verseny lehetőséget teremtett tapasztalataim gyarapítására a levéltárpedagógia területén. Protestánsként még inkább fontosnak tartottam, hogy itt Békés megyében is lehetőséget adjunk a diákoknak az 500 évvel ez előtt lezajló, kultúránkra jelentős hatást gyakorló eseményekkel való megismerkedésre – a levéltár keretei között.

 

Szontagh Pál, a Református Pedagógiai Intézet vezetője

 

Magyar-történelem szakos tanár, történelem szakos bölcsész, szakvizsgázott közoktatási vezető vagyok. 1997 és 2013 között általános iskolai tanárként, iskolaigazgatóként dolgoztam, 2013 óta vagyok a Református Pedagógiai Intézet pedagógiai szakértője, igazgatója. Emellett 2014 óta tanítok a Károli Gáspár Református Egyetem több karán, többek között etikát, hon-és népismeretet, művelődéstörténetet, társadalomismeretet valamint történelem tantárgy-pedagógiát.

Jelenleg a Károli Egyetem Állam- és Jogtudományi Doktori Iskolájának abszolvált doktorjelöltje vagyok, disszertációmat a keresztyén pedagógusokkal szemben támasztott minőségi és etikai elvárások kodifikációs nehézségeiről írtam.

Nős vagyok, geográfus feleségemmel három gyereket nevelünk.

 

Utolsó frissítés
2017.10.05.